• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site HaritasıAnıl YÜCEL
Özel Eğitimci / Yazar

Telif Hakkı Uyarısı
Her Hakkı Saklıdır ©
Bu web Sitesi ve tüm sayfaları 5846 sayılı Fikir ve Mülkiyet Hakları Kanunu'na tabidir. İnternet sitesinde bulunan hiçbir bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, değiştirilemez, kopyalanamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.
Otizmli Çocuklara Fırsatlar Verin

Otizmli çocuklarımızın bağımsız bir birey olabilmesi için Anne ve babaların çocuğundan desteğini asla çekmemesi gerekir. Anne ve babalar çocukta neden ve niçin soruyla uğraşmak yerine ben onlar için ne yapabilirim sorusunu sorması çocuğun gelişimi açısından sorulabilecek daha önemli bir sorudur. Anne ve babalar çocuğunu kabullenmeli ve kimseyi suçlamamalıdır.

Otizmli çocuklarımızın yaşadığı sorunlar ne olursa olsun onların öncelikle bir çocuk olduğunu asla unutmayın. Onları diğer çocuklarla kıyaslamamalıyız, otizmli çocuklar bazen daha geç öğrenebilir ama bazende sizi şaşırtacak kadar başarılı olabilirler. Bu yüzden onları bir şey yapamaz, öğrenemezmiş gibi görmeyin.

Anne ve babalar olarak otizmli çocuklarımıza yapabilecekleri fırsatlar sunmalıyız. Otizmli çocuklarımıza fırsat verdikçe onların gelişim göstereceğini hatta sizi şaşırtabilecek kadar iyi şeyler yapabileceğini unutmayın. 

Anıl YÜCEL

Özel Eğitimci/Yazar


  
2366 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
OTİZM TESTİ
Hava Durumu
Saat