• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site HaritasıAnıl YÜCEL
Özel Eğitimci / Yazar

Takvim
Telif Hakkı Uyarısı
Her Hakkı Saklıdır ©
Bu web Sitesi ve tüm sayfaları 5846 sayılı Fikir ve Mülkiyet Hakları Kanunu'na tabidir. İnternet sitesinde bulunan hiçbir bilgi; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, değiştirilemez, kopyalanamaz ya da dağıtılamaz. Sitenin bütünü veya bir kısmı kaynak gösterilmeden başka bir web sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadır.

Özel Eğitim

Asperger sendromu olan pek çok ünlü vardır, bunlardan biri olan Albert Einstein dokuz yaşına kadar konuşamamıştır. (Aspergerlerde dil geciklemeleri yaygındır.) Benzer şekilde Benjamin Franklin, Mozart, Newton gibi pek çok ünlü isimde de asperger sendromu mevcuttur.
Türkiye’de bağıra bağıra yardım isteyen 8,5 milyon sessiz çığlık yaşamaktadır ve onları duymak, anlamak için illa ki bir yakınız mı olmalı? Kardeşiniz, çocuğunuz ya da eşiniz mi olmalı? Evet çığlıkları sessiz, çünkü bir engelleri var. Peki onları anlamamanız için sizin engeliniz nedir?
Siz hiç tekerlekli sandalye’yle merdivenleri çıkmayı denediniz mi? Ya da yüksek rampaları aşmaya çalıştınız mı? Çıkamadığınız kaldırımlarda tek başına saatlerce beklediniz mi? Hiç bir ulaşım aracına binmeye çalıştınız mı? Çok istediğiniz halde tekerlekli sandalyeyle Tiyatro, sinema ya da bir konsere gitmeyi denediniz mi? Sonunda yalnızlıktan sıkılıp arkadaşlarınızla buluşmak istediğinizde bu engeller yüzünden hiç gidemediğiniz ve yapayalnız bırakıldığınız oldu mu? Düşünün… Bir dakika olsun düşünün…
Tarihte bilinen ilk otizmli çocuk Victor’un anısına…
 3 
OTİZM TESTİ
Hava Durumu
Saat